Vinilinės grindys iš Moduleo fabriko

Vinilinės grindys – tai įvairiam aplinkos poveikiui atspari grindų danga. Šios rūšies grindų danga atsirado prieš kelis dešimtmečius, tačiau populiarumo banga prasidėjo visai neseniai, kai privatūs asmenys ir įmonės atkreipė dėmesį į šios grindų dangos privalumus. Tai universaliausia ir visų poreikius atitinkanti grindų danga.

Vinilinės grindys tapo itin populiarios šiuolaikiniuose interjeruose, ypač vonios ir virtuvės kambariuose. Jos gaminamos iš nekenksmingo PVC plastiko, naudojant naujausias technologijas. Vinilinė grindys yra atsparios vandeniui ir dėmėms, universalios bei ilgaamžės. Tai ekonomiškas sprendimas Jūsų namams. Straipsnyje pateiksime daugiau argumentų, kodėl verta rinktis būtent vinilinę grindų dangą. Taip pat pakalbėsime apie jos klojimą. 

Kokia yra vinilinių grindų dangos struktūra?

Siekiant tvirtos, atsparios ir gražios grindų dangos, buvo sukurtos vinilinės grindys, kurios yra daugiasluoksnės – kiekvienas sluoksnis atlieka vis kitokią funkciją:

  1. Pagrindas iš PVC. PVC – tvirtas, atsparus plastikas, saugantis nuo baldų, aukštakulnių, treniruoklių ir kitų pavojingų daiktų galimos žalos. Šis pagrindas yra priežastis, kodėl taip išpopuliarėjo vinilinė grindų danga. Atsiliepimai apie šios grindų rūšies tvirtumą – patys geriausi.
  2. Dekoratyvinis sluoksnis. Antrasis sluoksnis – dekoratyvinis. Tai dar viena priežastis, kodėl klientai taip mėgsta vinilinę grindų dangą. Atsiliepimai teigia, kad tai – puikus pasirinkimas norintiems individualaus rašto grindų arba realistiškiausio medžio, akmens bei kitos tekstūros perteikimo.  
  3. Apsauginis sluoksnis. Viršutinis sluoksnis – tai apsauga, sauganti nuo susibraižymo, vandens žalos, įspaudų.
Vinilinių grindų struktūra lietuviškai

Vinilinės grindys ir jų privalumai

Vinilinės grindys yra patvarios ir puikiai tinka vietose, kur vaikšto daug žmonių. Jų paviršiaus struktūra labai švelni, todėl malonu vaikščioti net basomis kojomis. Vinilinės grindys mažina triukšmą, o tai svarbu žmonėms, turintiems vaikų ar augintinių. Be to, ši grindų danga yra pigesnė nei daugelis kitų grindų variantų; ją lengva kloti ir prižiūrėti. Vinilinės grindų yra įvairiausių spalvų bei modelių, kad atitiktų kiekvienų namų interjerą.

Kaip matome, vinilinės grindys turi daug privalumų, naudingų tiek namuose, tiek komercinės paskirties patalpose:

Vinilinės grindys vonios kambaryje

Vinilo grindys vonios kambaryje

Vinilinės grindys ir jų trūkumai

Kita vertus, vinilo grindys sunkiau atlaiko didelius svorius, gali būti pažeistos aštrių daiktų. Jei pagamintos nekokybiškai, spalvos laikui bėgant išblunka dėl tiesioginių saulės spindulių; grindys gali būti pažeistos esant ekstremalioms temperatūroms. Dėl šių priežasčių vinilo nerekomenduojama naudoti lauke. Tačiau patalpose jis puikiai tinka. Sunkiai rastume kitą tokią grindų dangą vidaus patalpoms, kurios kaina tokia prieinama, o išvaizda išlieka tokia prabangi (kaip natūralios medienos grindų). Kiekvienas gaminys turi ir privalumų, ir trūkumų. Vinilinės grindys ne išimtis:

Kokių formatų būna vinilinė grindų danga?

Vinilinė danga yra labai universali – galima pasirinkti tiek formą, tiek raštus, tiek montavimo būdą, tiek formatą. Galima rasti trijų rūšių formatus:

Vinilinės grindys ir jų klojimas

Vinilo grindims reikalingas itin lygus paviršius, nes bet kokie trūkumai labai matomi. Jeigu paviršius nelygus, tai matysis ir įrengus grindis. Prieš dedant vinilo grindis, paviršių reikia gerai paruošti, rekomenduojama iškloti specialiai tam skirtu paklotu.
Vinilinę grindų dangą galima kloti dviem būdais: plūdriuoju bei klijuojamuoju. 
Jeigu klojate plūdriuoju būdu, tuomet grindų dangos plokštes tereikia sunerti (suneriamųjų jungčių sistema). Nereikės klijų ar kokios nors kitos sutvirtinimo medžiagos. Tai: greita, paprasta, tvirta ir nesimato siūlių, tačiau toks lentelių tipas paprastai kainuoja daugiau.
Klijuojamasis klojimas užtikrina didesnį tvirtumą. Grindų plokštės viena su kita suklijuojamos specialiais klijais. 

Apibendrinant, grindys namuose užima didžiausią erdvę, todėl jas rinkitės itin atsakingai. Vinilinės grindys yra puikus pasirinkimas, nes jos gražiai atrodo, yra patvarios, ilgaamžės, atsparios vandens bei dėmėms, sumažina triukšmą, jas lengva prižiūrėti. Suteikite savo namams prabangos bei jaukumo su vinilo grindimis.

Kokiems kambariams tinka vinilinė grindų danga?

Vinilinė grindų danga dėl atsparumo tinka ne tik miegamojo ir svetainės zonoms, bet ir virtuvei, vonios kambariui, koridoriui. Patalpose, kuriose stovi sunkesni baltai, grindims pavojingesni prietaisai reikėtų rinktis aukštesnės klasės vinilinę dangą, o rečiau naudojamiems kambariams puikiai tiks ir pigesnės, žemesnės klasės vinilinės grindys.

Kokie yra vinilinių grindų montavimo tipai?

Pagal vinilinių grindų montavimo tipą yra išskiriamos dvi pagrindinės vinilinių grindų rūšys:

Klijuojamo vinilo schema

Suneriamos vinilinės grindys ir jų schema

Kaip išsirinkti vinilo grindis?

Vinilinės grindys – universali, saugi, patikima ir atspari grindų dengimo sistema. Ji turi daug privalumų, aktualių šiomis dienomis, todėl jos populiarumas vis auga. Ši danga puikiai tinka tiek šeimoms, auginančioms vaikus ar gyvūnus, tiek vyresnio amžiaus asmenims – šilumos išlaikymas, minkštumas, atsparumas, apsauga nuo paslydimo ypatingai aktuali šioms amžiaus grupėms.

Daugybę vinilinių dangų variantų galite rasti mūsų puslapyje arba kreiptis tiesiogiai ir tikrai rasime variantą atitinkanti Jūsų lūkesčius bei norus. Taip pat, Esame oficialūs IVC Moduleo, Forbo ir Graboplast atstovai Lietuvoje, todėl galime pasiūlyti plačiausią asortimentą, išskirtines kainas, profesionalų įrengimą bei konsultacijas visiems savo klientams. Daugiau informacijos, kas yra vinilas ir kokios būna vinilinių grindų rūšys galite rasti mūsų puslapio skiltyje naudinga.

Vaizdai iš mūsų atliktų projektų, kuriuose įrengtos vinilinės grindys

Naujausi teminiai produktai: